Новий Закон України про біометричні паспорти: покращення життя українців чи крок до тоталітарної держави?

" /> Новий Закон України про біометричні паспорти: покращення життя українців чи крок до тоталітарної держави? - Юридическая справка - Статьи - Первый информационный портал Кушугума
ГлавнаяРегистрацияВход К у ш у г у м Воскресенье, 14.07.2024, 06:33
  Статьи Приветствую Вас Гость | RSS

 • "Центр соц.помощи"
 • Расписание электропоездов
 • Товары и услуги

 • Случайные фото

  Активные темы
 • Инструмент (2)
 • Просмотр фильмов (2)
 • Какой антивирус лучше? (3)
 • Можно ли заработать в интернете? (8)
 • Анегдот (6)

 •  
   
  Главная » Статьи » Юридическая справка

  Новий Закон України про біометричні паспорти: покращення життя українців чи крок до тоталітарної держави?

  Новий Закон України про біометричні паспорти: покращення життя українців чи крок до тоталітарної держави?

  20 листопада Верховною Радою України було розглянуто та прийнято Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр». За відповідний закон проголосувало 243 карток депутатів.

  Ініціатором нового Закону є народний депутат України Василь Грицак. Даний Закон був ухвалений ще 2 жовтня 2012 року, але 19 жовтня Президент ветував Закон і повернув його до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.

  Новий Закон викликав бурю невдоволення українського народу, численні мітинги та протести з боку громадян. Особлива критика лунала від представників церкви і низки громадських організацій. Незадоволені громадяни впевнені: якщо Президент підпише цей документ, він започаткує систему глобального контролю за кожним українцем. Натомість автори Закону наполягають, що ухвалили його на вимогу Європейського Союзу, заради просування переговорів щодо безвізового режиму.

  Цікаво, що за останній рік прийняття Верховною Радою чи не всіх нових законів пояснюється, в першу чергу, вимогами Європейського Союзу. Проте, здається, що депутатами не звертається увага на той факт, що в новоприйнятих законах велика кількість норм суперечить вимогам Євросоюзу.

  Варто зазначити, що більшість документів особи буде містити біометричні дані, хоча за нормами Європейського Союзу такі дані передбачаються лише щодо документів для виїзду за кордон.

  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська зауважила, що Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» не відповідає стандартам Ради Європи та Європейського Союзу, не узгоджуються із законом «Про доступ до публічної інформації» та Конституцією України, що «призведе до необґрунтованого обмеження доступу до публічної інформації з посиланням на конфіденційність персональних даних». За її словами Закон встановлює контроль над обробкою персональних даних та втручається у вільну діяльність осіб, які здійснюють обробку персональних даних із використанням інформаційно-комунікаційних систем.

  Одним із недоліків нового Закону є те, що він порушує Конституцію України в частині надання кожному права на свободу світогляду і віросповідання. Це право порушує надання громадянам України унікального реєстраційного номеру. Тому, задля приведення до відповідності із Конституцією України Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» Верховною Радою України було підтримано пропозицію Президента України Віктора Януковича забезпечити можливість реалізації права на свободу віросповідання шляхом написання заяви до центрального органу виконавчої влади про відмову від отримання документа, що містить електронний носій, або про відмову від внесення інформації до нього. Після цього у разі задоволення такої заяви особі буде видаватися документ, в якому не буде такого носія.

  Пунктом 3 Розділу 5 Перехідних положень Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» передбачається можливість отримання громадянами нових паспортів, які матимуть вигляд пластикової карти із вмонтованим електронним чипом, що міститиме інформацію про особу, з 01 січня 2013 року,. Натомість, закордонний паспорт не зазнає суттєвих видозмін, за виключенням того, що його перша сторінка відтепер теж матиме вмонтований чип із даними власника.

  Виготовлення таких документів, особливо з електронними носіями, а також оснащення органів влади технікою для зчитування таких даних цілком очевидно відбуватиметься за рахунок громадян – як у вигляді загальних податків, так і нових розмірів плати за конкретні документи. Ціна нових документів в новому Законі чітко не визначена.

  Закон не передбачає необхідності внесення до паспорту інформації про місце проживання особи. Це може додати незручностей українцям, оскільки велика кількість адміністративних та соціальних послуг прив’язана до місця проживання, а отже громадянам доведеться регулярно звертатися до чиновників за довідками про місце проживання.

  Відповідно до частини 2 статті 20 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» кожен громадянин України, незалежно від віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України у порядку, визначеному цим Законом. Звертатися до чиновників взагалі доведеться значно частіше.

  Так, у частині 3 статті 20 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» вказано, що оформлення паспорта громадянина України проводиться всім особам, починаючи з народження та незалежно від віку, на кожні десять років. Тобто, навіть діти з народження тепер будуть змушені отримувати паспорт, переоформлюючи його кожні десять років.

  При цьому, у статті 15 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» зазначено, що подання документів, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України, для оформлення і отримання документів, що посвідчують особу та встановлюють громадянство України, здійснюється: громадянами України, які досягли шістнадцятирічного віку, на підставі їхньої особистої заяви, а громадянами України, які не досягли шістнадцятирічного віку, на підставі заяви батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, а якщо батьки не перебувають у шлюбі за заявою того з батьків, з ким проживає особа, або інших законних представників.

  Окрім вищезазначеного, Законом передбачено, що українцям, які мають водійське посвідчення старого зразка до 2015 року слід отримати нове. Так, в Перехідних положеннях Закону говориться, що посвідчення водія, що були видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік, припиняють свою дію з 1 січня 2015 року.

  Разом з цим, документи, які підтверджують громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус, видані до набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов’язковій заміні.

  Також, у законі вказано, що оформлення і видача паспорта громадянина України здійснюються головним розпорядником Реєстру. Повноваження ведення Реєстру будуть покладені на Державну міграційну службу.

  Отже, закон зберігає низку існуючих в державі проблем, а саме: систему двох паспортів – внутрішнього та закордонного; необґрунтовані строки видачі документів, де загальний строк складає 30 днів, а пришвидшений – за окремою заявою та за додаткову плату.

  Для українського народу залишається невідомим, як саме новий біометричний паспорт покращить їм життя, якщо на даний час він викликає лише масу невдоволення, безліч проблем зі зміною паспорту, а також додаткові витрати у майбутньому.

   

                                                                                                                                               Адвокат Дмитро Майстро

  Категория: Юридическая справка | Добавил: АДВОКАТ (01.12.2012)
  Просмотров: 3156 | Рейтинг: 5.0/1 |
  Всего комментариев: 0
  Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
  [ Регистрация | Вход ]
   
   
  Категории каталога
  Для Кушугума [4]
  Материалы которые могут быть полезны.
  О Кушугуме [20]
  Событи, люди, мероприятия и т.д.
  Юридическая справка [14]
  Статьи и заметки
  Другое [8]
  Что не относиться к другим разделам

  Форма входа


  Мини-чат

  Наш опрос
  Пользуетесь интернет-магазинами?
  Всего ответов: 85

  Реклама  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
   

  Первый Информационный Ресурс Кушугума 2008 - 2024 ©
  При использовании материала обязательна активная ссылка на www.kuchugum.org.ua !
  Создать бесплатный сайт с uCoz