ГлавнаяРегистрацияВход К у ш у г у м Суббота, 13.07.2024, 08:13
  Статьи Приветствую Вас Гость | RSS

 • "Центр соц.помощи"
 • Расписание электропоездов
 • Товары и услуги

 • Случайные фото

  Активные темы
 • Инструмент (2)
 • Просмотр фильмов (2)
 • Какой антивирус лучше? (3)
 • Можно ли заработать в интернете? (8)
 • Анегдот (6)

 •  
   
  Главная » Статьи » Юридическая справка

  Нові штрафи для водіїв


  Нові штрафи для водіїв 

   

  З 06 квітня 2012 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв» (№ 4082-VI від 07.12.2011р.), за яким збільшується відповідальність за порушення порядку використання світлових та звукових пристроїв.

  За зазначеним Законом № 4082-VI вносяться зміни до статті 122-5 та статті 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Прийняття цих змін пов’язано з тим, що не дивлячись на достатню нормативну урегульованість порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв на транспортних засобах, мають місце непоодинокі випадки незаконного встановлення і використання зазначених пристроїв. Порушення визначеного порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв на транспортних засобах призводить до неправомірного втручання у звичайний режим дорожнього руху та може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди.

  Прийнятий Закон значно посилює відповідальність осіб, що вчинили адміністративне правопорушення передбачене статтею 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зазначена стаття розглядає порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв. За прийнятим Законом № 4082-VI збільшується розмір штрафу за визначене адміністративне правопорушення у п’ятдесят разів.

  Так, до прийняття змін до статті 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку встановлення і використання на транспортних засобах спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв або без такої. Тобто, за чинною редакцією розмір штрафу складає від 850,00 грн. до 1020,00 грн. (діє до 05.04.2012 року).

  А з 06.04.2012 року за прийнятим 07.12.2011р. Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв» порушення вимог законодавства щодо встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв – буде тягнути за собою накладення штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв. Тобто, з 06.04.2012 року розмір штрафу значно збільшується і буде складати від 42500,00 грн. до 51000,00 грн.

  Отже, спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої можуть використовуватися лише на службових транспортних засобах, які визначені чинним законодавством (транспортні засоби  органів МВС України, МНС, карети швидкої допомоги та ін.).

  Також, за Законом № 4082-VI від 07.12.2011р. окрім, внесення змін до статті 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення вносяться зміни до статті 265-2 зазначеного Кодексу. Так, у прийнятій редакції ст. 265-2 працівник Державної автомобільної інспекції, у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, серед яких є порушення, передбаченого ст. 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

  Після тимчасового затримання транспортного засобу працівник Державної автомобільної інспекції зобов’язаний надати особі можливість повідомити про тимчасове затримання транспортного засобу та своє місцезнаходження іншу особу за власним вибором і вжити заходів щодо повернення автомобіля до місця постійної дислокації, а також забороняє експлуатацію транспортного засобу до усунення несправностей, виявлених у процесі його огляду або до демонтажу спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

  Транспортний засіб може бути тимчасово затриманий на строк до вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більше трьох днів з моменту такого затримання.

  Отже, у випадку порушення порядку встановлення і використання на транспортних засобах спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв працівникам Державної автомобільної інспекції надано право забороняти експлуатацію транспортного засобу до демонтажу спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

  Таким чином, законодавець сподівається, що з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв» значно скоротиться кількість випадків неправомірного втручання у звичайний режим дорожнього руху шляхом протиправного встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв на транспортних засобах.

   

                                                                                             Адвокат Дмитро Майстро
  Источник: http://Адвокат
  Категория: Юридическая справка | Добавил: АДВОКАТ (10.03.2012)
  Просмотров: 2124 | Рейтинг: 5.0/4 |
  Всего комментариев: 0
  Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
  [ Регистрация | Вход ]
   
   
  Категории каталога
  Для Кушугума [4]
  Материалы которые могут быть полезны.
  О Кушугуме [20]
  Событи, люди, мероприятия и т.д.
  Юридическая справка [14]
  Статьи и заметки
  Другое [8]
  Что не относиться к другим разделам

  Форма входа


  Мини-чат

  Наш опрос
  Вы состоите в группе https://vk.com/kuchugum ?
  Всего ответов: 11

  Реклама  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
   

  Первый Информационный Ресурс Кушугума 2008 - 2024 ©
  При использовании материала обязательна активная ссылка на www.kuchugum.org.ua !
  Создать бесплатный сайт с uCoz