ГлавнаяРегистрацияВход К у ш у г у м Воскресенье, 23.06.2024, 22:43
  Статьи Приветствую Вас Гость | RSS

 • "Центр соц.помощи"
 • Расписание электропоездов
 • Товары и услуги

 • Случайные фото

  Активные темы
 • Инструмент (2)
 • Просмотр фильмов (2)
 • Какой антивирус лучше? (3)
 • Можно ли заработать в интернете? (8)
 • Анегдот (6)

 •  
   
  Главная » Статьи » Юридическая справка

  Актуально! Вибори, передвиборна агітація і право голосу!


  Актуально! Вибори, передвиборна агітація і право голосу!


  «Невід'ємне право громадянина демократичної держави – вільно обирати владу. Неодмінний обов'язок демократичної держави – забезпечити своїм громадянам можливість реалізувати це право» – зазначено на сайті Центральної виборчої комісії.

  Основним законом країни – Конституцією України передбачено, що єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент – Верховна Рада України, чергові вибори до якої відбуваються в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень Верховної Ради України.

  28 жовтня 2012 року відбудуться чергові вибори до парламенту.

  Громадяни, які наділені правом обирати повинні пам'ятати, що участь у виборах це – не лише право, але й у якомусь сенсі обов'язок кожного виборця. Саме, громадяни України формують парламент, не варто втрачати право прийти і проголосувати за гідного, на Вашу думку, представника українського народу у парламенті.

  Як визначитись кому саме довірити з кандидатів у депутати представляти свої інтереси в парламенті, які саме інтереси відстоює кандидат у депутати, що балотується, та що можна від нього чекати, допомагають нам зрозуміти передбачені законодавством етапи виборчого процесу.

  Так, 30 липня 2012 року розпочалась офіційна передвиборна кампанія.

  Відповідно до частини 1 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

  Отож, починаючи з 31 липня впевненим кроком йде агітаційна робота зареєстрованих кандидатів у депутати.

  Передвиборна агітація це - здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу.

  Законом передбачено такі форми проведення передвиборної агітації: проведення зборів, зустрічей з виборцями, мітингів, демонстрацій, процесій, публічних дебатів, дискусій, «круглих столів», пресконференцій, концертів, вистав, спортивних змагань та інших масових заходів. Окрім цього, передвиборну агітацію можна проводити шляхом розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів, шляхом розповсюдження виборчих листівок, також  через засоби масової інформації та в інших формах, що не суперечать Конституції України та Закону України «Про вибори народних депутатів України».

  Отож, шановні виборці, будьте готові до того, що тепер ви потрапите під шквал політичної агітації: на вулиці, в транспорті й навіть удома.

  Саме тому виборцям необхідно знати про обмеження у веденні передвиборної агітації, які покладаються на кандидатів у депутати, що балотуються до Верховної ради України та відповідальність останніх за порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України».

  Як показує практика, не всі кандидати у народні депутати України здійснюють свою передвиборну агатіцію згідно з Законом.

  Тому для дотримання виборчого законодавства на окружні та центральну виборчу комісії покладено обов'язок спостерігати та припиняти, передбаченими законодавством методами, недотримання вимог Законів України.

  У сатті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» вказано перелік обмежень щодо ведення передвиборної агітації. Так, кандидатам у депутати забороняється використовувати в передвиборчій агітації майно, приміщення, устаткування органів державної влади, місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств тощо. Проводити агітацію заборонено під час виробничих нарад та зборів трудового колективу.

  Також законодавством передбачена відповідальність за порушення порядку ведення передвиборчої агітації (поширення матеріалів, які містять заклики до ліквідації незалежності, зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету й цілісності держави, підриву її безпеки, незаконного захоплення державної влади, пропаганди війни, насильства, розпалювання міжетнічної, національної ворожнечі та ін.; проведення агітації напередодні дня та в день голосування; розміщення агітації в закордонних ЗМІ, що діють на території України; поширювати анонімні агітаційні матеріали).

  До найпоширеніших порушень під час передвиборчої кампанії відносяться:  використання адміністративного ресурсу; виготовлення або розповсюдження кандидатами у депутати друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, а також відсутність вихідних даних на бігбордах; поширення листівок з неправдивим та негативним змістом проти опонентів; підкуп громадян шляхом передачі грошей, продуктів, речей, надання послуг; розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування.

  За ці та інші порушення кандидатам у депутати може бути винесено попередження.

  За даними координатора виборчих програм Громадянської мережі «Опора» Ольги Айвазовської: - "недотримання порядку ведення передвиборчої агітації і порушення виборчого законодавства не є масовими на сьогоднішній день…».

  Кожен виборець має право зробити свій вибір у день виборів, прийти до виборчої дільниці та проголосувати, а проведена кандидатами в народні депутати України передвиборна агітація допоможе нам зорійнутуватися у багатоманітності політичних сил    і поглядів та прийняти правильне рішення!


                                                                                                          адвокат Дмитро Майстро

               

                                                                           

  Категория: Юридическая справка | Добавил: АДВОКАТ (09.09.2012)
  Просмотров: 2490 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
  Всего комментариев: 3
  1 rodnik  
  1
  цепь сделали 5 метров от будки, миску отодвинули на 6 метров, зато брехать можно пока не охрипнешь - демократия...

  2 IsemenI  
  0
  Всё зависит от ого воспользуешься ли ты шансом что-то изменить.

  3 rodnik  
  0
  О "шансах", без комментариев.

  Жители Луганска и Луганской области!
  В понедельник, 21 апреля 2014 года, в 10:00, на следующий день после великого православного праздника Пасхи – Воскресения Христова, состоятся народные сходы в каждом населённом пункте Луганской области с целью выдвижения кандидатов от народа для проведения «Первого Схода Луганской областной громады».
  На сходе будут рассматриваться и приниматься решения по актуальным вопросам на основании ст.5 Конституции Украины, где сказано, что единственным источником власти является народ:
  • Об избрании руководства народной власти в Луганской области.

  • О назначении общеобластного Референдума на 11 мая 2014 года.

  Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
  [ Регистрация | Вход ]
   
   
  Категории каталога
  Для Кушугума [4]
  Материалы которые могут быть полезны.
  О Кушугуме [20]
  Событи, люди, мероприятия и т.д.
  Юридическая справка [14]
  Статьи и заметки
  Другое [8]
  Что не относиться к другим разделам

  Форма входа


  Мини-чат

  Наш опрос
  Какое у Вас настроение?
  Всего ответов: 60

  Реклама  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
   

  Первый Информационный Ресурс Кушугума 2008 - 2024 ©
  При использовании материала обязательна активная ссылка на www.kuchugum.org.ua !
  Создать бесплатный сайт с uCoz