Шановні відвідувачі групи КуШуГуМ=) Будь в курсе!
З 1 липня розпочалось розгортання масштабного урядового соціального проекту – створення рівних можливостей для доступу до правосуддя, а саме, надання безоплатної вторинної правової допомоги певним категоріям осіб через представництво їх інтересів у судах адвокатами системи безоплатної правової допомоги по цивільним та адміністративним справам.
Кожен мешканець Запорізького району, який має право на безоплатну вторинну правову допомогу, може звернутися до
Першого запорізького місцевого центру з надання БВПД, який розташований у місті Запоріжжі, по проспекту Леніна, 77, 2-ий поверх, контактний телефон 066-311-92-81 та обслуговує Жовтневий, Шевченківський, Заводський райони міста Запоріжжя, Запорізький, Вільнянський, Оріхівський та Новомиколаївський райони Запорізької області.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» право на безоплатну вторинну правову допомогу мають такі категорії осіб:
- особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо
середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб ;
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування,
безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї;
- особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" ;
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону
України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального
захисту", особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань,;
- особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної
особи;
- особи, щодо яких суд розглядає справу про надання
психіатричної допомоги в примусовому порядку;
- особи, реабілітовані відповідно до законодавства
України.
Якщо питання не потребує втручання адвоката, працівники центру спрямують вас до конкретної установи, де вам нададуть якісну правову допомогу безоплатно (первинну допомогу).
Для підтвердження свого права на безоплатну вторинну правову допомогу необхідно надати документи, які таке право підтверджують. Для кожної категорії заявників вони різні, їх перелік повідомить працівник центру, який веде прийом.
Після надання клієнтом всіх документів, що підтверджують право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, центр приймає рішення про надання такої допомоги та письмово повідомляє вас про нього.
Відділ організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами призначає клієнту адвоката і видає доручення для надання правової допомоги. Вам зателефонують і запросять у зручний для вас час для першої зустрічі, яка відбувається в приміщенні центру або офісі адвоката.
Запрошуємо органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадські, волонтерські, благодійні організації, фізичних та юридичних осіб приватного права до співпраці!
Телефонуйте нам і спільними зусиллями ми зможемо у цей нелегкий для України час забезпечити громадянам доступ до якісної безоплатної правової допомоги, гарантованої Законом.
Для вас ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 8-00 до 17-00 без перерви.
З повагою, начальник Відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Олександр Перегуда.
|