За інформацією КП «Водоканал», якість питної води в системі централізованого водопостачання постійно контролюється трьома лабораторіями підприємства. Ці лабораторії пройшли атестацію, чим їх технічну компетентність, що дозволяє забезпечувати достовірність результатів проведених аналізів. Лабораторії оснащені новим сучасним обладнанням з високою чутливістю вимірювань, що дає можливість визначати широкий спектр показників згідно з нормативними вимогами. Контроль якості питної води ведеться за більш ніж шістдесяти показниками - мікробіологічними, органолептичними, фізико-хімічними і санітарно-токсикологічним.
Необхідно відзначити, що питна вода в Запоріжжі відповідає нормативним значенням по органолептичним показникам (мутність, кольоровість, запах і ін), за змістом неорганічних компонентів - азоту амонійного, нітритів і нітратів, а також за концентраціями важких металів тощо. Подача питної води здійснюється цілодобово двома водопровідними станціями: ДВС-1 (лівий берег) і ДВС-2 (правий берег).
Детальніше ознайомитись у цифрах з якістю питної води можна на офіційному сайті КП «Водоканал» www.vodokanal.zp.ua у розділі «Про нашому підприємстві» (сторінка «Якість води» в підрозділі «Технології»).
На КП «Водоканал», при проведенні реконструкції ДВС-1, була впроваджена технологія амонізациі води, що запобігає утворенню хлороформу. Позитивний досвід застосування цієї технології планується використати і на ДВС-2. Як повідомляє адміністрація КП «Водоканал», на даний момент вже завершено проектування вузла амонізациі. У найближчій перспективі планується розпочати будівельно-монтажні роботи по його пристрою.
У червні-серпні поточного року лабораторіями питної води відібрано проби 644. Як повідомляє КП «Водоканал», порівняно з відповідними показниками минулих років відсоток допустимих нестандартних проб знизився за рахунок удосконалення системи знезараження води на насосній станції «Кушугум».
www.meria.zp.ua
|