За участю Інституту педагогіки НАПН України та інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради 12-13 жовтня у м. Новограді-Волинському відбувся II Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок». Метою проведення заходу стало узагальнення набутків і окреслення подальших перспектив теорії і практики особистісно зорієнтованого навчання; стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку педагогів.
Завдяки ініціативі доценту кафедри теорії та методики виховання ЗОАППО Горшкової Олени Геннадіївни на фестиваль були запрошені педагоги та керівники навчальних закладів Запорізького району Тетяна Апостолова та Надія Грибова, які були єдиними хто представляв Запорізьку область.
У фестивалі взяли участь представники 16 областей України та міста Києва. Серед учасників 3 професора, доктора педагогічних наук, 12 кандидатів педагогічних наук, 8 методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, 32 керівника навчальних закладів різного рівня, методисти. Загальна кількість учасників фестивалю понад 250 чоловік. Активними учасниками фестивалю стали представники освітньої галузі Росії (Москва та Волгоград: відкритого некомерційного освітнього проекту «Новая Инновационная Школа»), Екатеренбург: «Центр розвитку молоді»), чотири викладачі Центру для обдарованих дітей «Ікар» м. Кишинева (Молдова), представники Інституту педагогіки НАПН України (7 чоловік).
Обговорення актуальних проблем практичного впровадження особистісно зорієнтованого підходу до організації навчально-виховного навчання проходило у форматі роботи пленарного засідання, проблемних груп на чолі з науковцями, педагогічної трибуни та творчих діалогів. Закордонні гості презентували як сучасні методичні розробки та підходи до проведення уроків так й сучасне технічне обладнання для отримання гарантованої якості навчання.
У рамках фестивалю відбулися робота 10 фестивальних майданчиків у 10 школах нашого міста, у рамках яких відбувалася презентація досвіду роботи освітян, сім відкритих уроків вчителів української літератури шкіл Новограда-Волинського – членів творчої групи з впровадження ОЗОНу, чотири відкритих уроки на базі наших шкіл давали кращі вчителі Рівненської області. Відбувався детальний аналіз реалізації на уроках особистісного підходу. Крім того учасники фестивалю Запорізького району брали участь у роботі проблемних груп, майстер-класах, педагогічних майстернях..
Протягом двох днів йшов інтенсивний обмін педагогічним досвідом, пошук шляхів вирішення проблем з впровадження ОЗОНу, встановлення контактів та розвиток співпраці. Своєрідним екраном ходу та результатів роботи фестивалю став фестивальний паркан, на якому розміщувались інформація щодо заходів в рамках фестивалю, побажання та очікування учасників, коментарі та фотографії з місця подій. На якому освітяни Запорізького району мали змогу залишити свої враження від фестивалю. Разом з напруженою роботою на фестивалі панувала невимушена святкова атмосфера радості професійного спілкування. Загальний висновок – фестиваль досягнув своїх цілей та став значимою подією у житті освітян! По закінченню свята учасники отримали сертифікати - Інституту педагогіки національної академії педагогічних наук України.
Освітяни Запорізької області Грибова Надія та Апостолова Тетяна висловлюють щиру подяку Запорізькій обласній академії післядипломної освіти , також членам міської творчої групи педагогів з впровадження ОЗОН; педагогам, що презентували власний досвід на уроках; адміністрації та педагогічному колективу Новоград-Волинського колегіуму, керівникам та педагогам шкіл, на базі яких відбулась робота фестивальних майданчиків, усім хто допомагав створити яскраве педагогічне свято.
Категория: Школа |
Просмотров: 1001 |
Добавил: ольга
| Рейтинг: 4.3/3 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]